FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal devleti yok oluşa doğru gitmektedir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal, direniş cephesinin bugün daha da güçlü olduğunu söyledi.

Direniş cephesinin Siyonist işgal devletinin geçmişte tasavvur dahi edemeyeceği zaferler elde ettiğine işaret eden Meşal, direnişin zafere giden tek yol olduğunun altını çizdi.

Meşal, dün (27 Şubat Cumartesi) “Filistin’in Geleceği İçin Ulusal ve İslami Dayanışma” Buluşması’nın açılışında yaptığı konuşmada, “Bölgenin şartları geçmişte olduğundan çok daha farklı” diyerek, Siyonist işgal devletinin yok olmaya doğru gittiğine dikkat çekti.

Konuşmasında İran halkının ve yönetiminin Filistin davasına verdiği desteği öven Meşal, Birlik Haftası ve Mevlid-i Nebevi günlerine denk gelen “Filistin’in Geleceği İçin Ulusal ve İslami Dayanışma” Buluşması’nı düzenleyenlere de teşekkür etti.

Siyonist işgal devletinin Mescid-i Aksâ’yı ve işgal altındaki Filistin’de bulunan diğer kutsal mekanları yıkma kararı alabileceği yönünde uyarıda bulunan Meşal, Siyonist işgal devletinin bugün yok olmaya doğru gittiğini söyledi.

Direnişin zafere götürecek tek yol olduğuna dikkat çeken Meşal, “Biz hepimiz birlik içindeyiz ve aynı saftayız” dedi.

Direniş cephesinde bölünmeler meydana getirmek isteyenlerin bunu başaramayacaklarını söyleyen Meşal, İran ve Suriye cumhurbaşkanlarının birkaç gün önce Şam’da söylediklerini hatırlatarak, “Direniş cephesinin mantığı ve hedefi ortak” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.