FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal devleti’nin filoyu tehdidi psikolojik savaştır

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı milletvekili Cemal el-Hudari, Siyonist işgal yönetiminin, kuşatmayı kırmak için Gazze’ye gelecek gemi filosunu denizin ortasında ele geçirmek için tatbikat yaptığı haberlerinin işgal rejiminin filoya katılacak özgür insanları caydırmak için yaptığı bir propaganda olduğunu ifade etti.

Cemal el-Hudari konuya ilişkin bugün (12 Mayıs Çarşamba) yazılı bir açıklama yaptı. El-Hudari açıklamasında şöyle dedi: “İşgal devletinin yapacağı geniş çaplı bir tatbikattan bahsedilmesi, denizde bir savaş çıkacağı havası verilmek istenmesindendir. Sanki dayanışma için gelen gemiler insani yardım değil de silah taşıyorlar. Hâlbuki gelen gemi filosu savaş ve ambargo nedeniyle büyük bir felaket yaşayan Gazze halkına ilaç, gıda ve inşaat malzemesini taşıyor. Gemilerde ne silah ne de sivil denizcilikle bağdaşmayan bir madde var. Bu husus herkes tarafından biliniyor.”

Gelen gemilerin barışçıl amaçlı insani bir direnişi temsil ettiklerini belirten El-Hudari, filonun temel amacının dört yıldır süren Gazze kuşatmasını kırmak ve burada büyük sıkıntılar çeken 1 milyon yedi yüz bin insana yardım etmek olduğunu ifade etti.

El-Sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal devletinin böyle bir propagandaya girişeceğine, Gazze halkının sıkıntısını hafifletecek, dramına son verecek şekilde ambargoyu kaldırması ve sınır kapılarını tamamıyla açması gerekir.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.