FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri 18 Filistinliyi tutukladı

Batı Yaka’daki Filistin halkına karşı baskınlarını artıran işgal güçleri dün akşam (03 Haziran Çarşamba) Nablus, Cenin, el-Halil ve Ramallah şehirlerinde 18 Filistinliyi tutukladı.

İşgal radyosu verdiği haberde, onlarca askeri araçla söz konusu şehirlere baskın düzenleyen İsrail ordusunun aramalar sonucunda iki av tüfeği, 5 mahalli yapım bomba ile iki silah ele geçirdiğini duyurdu.

Sura köyüne de baskın düzenleyen işgal güçleri Musa Hüseyin ve Davud Avde adındaki gençlerin yanı sıra komşu köyden Samih Beni Cabir’i de tutukladılar.

Cenin şehriyle ona bağlı bazı köylere baskın yapan işgal güçleri arama yaptıkları onlarca evde eşyalara zarar verip ev sakinleri arasında da terör estirdikten sonra arandıkları iddiasıyla birkaç kişiyi tutuklayıp sorgu için merkezlere götürdüler.

Mahalli kaynaklar onlarca askeri araçla işgal askerlerinin Beytlaham’ın Dehişe mülteci kampına girdiklerini ve burada da birkaç Filistinli vatandaşı tutukladıklarını ifade ettiler.

İşgal güçlerinin bu operasyonları Abbas-Dayton güçleriyle koordineli bir şekilde yapılırken, Abbas güçleri de ar Hamas’ın önde gelen liderlerini tutuklamakla uğraşıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (76) içerik yüklenmiştir.