FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri 2, Abbas Güçleri de 3 Filistinliyi Tutukladı

Filistin halkına karşı sindirme operasyonlarına devam eden işgal güçleri bugün sabah Batı Yaka’nın Beytlahim şehrine bağlı köylerden birinde yaptığı baskınlarda iki Filistinli genci tutuklarken, Yahudi yerleşimciler de El-Halil şehrinde bir Filistinliye saldırdı.

Yerel kaynaklara dayanarak bilgi veren muhabirimiz, bugün (29 Haziran Cumartesi) Beytlahim’e bağlı Asakire köyüne baskın düzenleyen işgal güçlerinin Atiyye ve Şadi Asakire’yi (17) gözaltına aldığını belirtti.

El-Halil şehrinde ise Yahudi yerleşimcilerin saldırması sonucu Filistinli bir vatandaş vücudunun değişik yerlerinden yaralandı.

İşgal ordusunun ileri bir gücü gibi çalışan Mahmud Abbas’a bağlı güçlerin İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı tasfiye operasyonları da sürüyor. Bugün Batı Yaka’nın Tulkerem ve El-Halil şehirlerinde düzenlediği baskınlarda Hamas mensubu üç kişiyi tutukladı.

Diğer yandan Abbas’ın zindanlarında gördüğü insanlık dışı muameleye isyan edip açlık grevine başlayan Hamas mensubu Kahir Ebu Kemal’ın sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.