FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Balon ve Uçurma Gönderen Gençlere Füze Attı

Siyonist işgal güçlerine bağlı savaş uçakları dün akşama doğru Gazze’den dikenli tellerin arkasındaki Yahudi yerleşkelerine ve işgal güçlerinin üstüne yanıcı balon ve uçurtma gönderen Filistinli gençlere füze attı.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, gençleri hedef alan saldırıların arkasından bu kez Gazze’nin orta kesiminde bulunan Bureyc mülteci kampının doğusunda direniş güçlerine ait bir noktaya iki füze attı.

İşgal güçleri tarafından yapılan açıklamada, yanıcı balon yollamaya hazırlanan bir grup gencin uçaklar tarafından bombalandığı öne sürüldü.

Açıklamada, işgal güçlerinin balon göndermeye çalışan bir hücreye saldırı düzenlendiği gibi, ardından yine bu amaçla kullanılan bir noktaya saldırı yapıldığı ifade edildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında Gazze sınırında yapılan faaliyetlerde işgal güçlerinin sivil ve masum insanları hedef almasına misilleme olarak Filistinli gençler yaptıkları basit uçurtmalarla ve hazırladıkları balonlarla Gazze’nin karşı tarafında yer alan Yahudi yerleşkelerine ait ekinlerde yangına neden oluyorlar. Siyonist yerleşimcilerin uykularını kaçıran ve morallerini bozan balon ve uçurtmalarla baş edemeyen işgal güçleri bu kez gençleri füzelerle hedef alıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.