FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 15 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Siyonist işgal güçleri bu sabah (29 Nisan Salı) Batı Yaka ve Kudüs’te birçok eve baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı ve Cenin, Tulkerem, El-Halil, Kalkiliya ve Kudüs’te 15 Filistinliyi gözaltına aldı.

Medya kaynakları, işgal güçlerinin Cenin’in güney batısındaki Ya’bud beldesi ile Gabatya beldesine baskın düzenlediğini ve Firas Abdulafuv Ebu Bekir, Yusuf Samir Yusuf El-Galag ve Muhammed Ömer Mustafa Salah’ı gözaltına aldığını, Cenin’in Doğu Mahallesi’nde de birçok eve baskın düzenleyerek arama yaptığını söyledi.

işgal güçleri Tulkerem’e bağlı Nuru Şems Mülteci Kampı’nda Halife ailesine ait eve beş askeri araçla baskın düzenledi. Evin kapısını kıran ve evde uzun süre arama yapan işgal askerlerinin 27 yaşındaki Faris Mahmud Abdullah Halife’yi gözaltına aldığı, Filistinli gencin yedi buçuk yıl yattıktan sonra işgal zindanlarından altı ay önce serbest bırakıldığı ifade edildi.

İşgal güçleri bu sabah ayrıca El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinde de üçü üniversite öğrencisi Filistinli dört kişiyi gözaltına aldı.

Kalkiliya’daki Esir Kulübü Müdürü Lafi Nasura ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Kefer Kuddum beldesine baskın düzenleyerek beş kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçleri Kudüs’te de Et-Tur beldesinde iki barakayı ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıktı ve iki kişiyi gözaltına aldı. Nablus’a bağlı Akraba beldesinde ise işgal güçleri bir camiyi, altı evi ve birçok hayvan barınağını ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle yıktı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.