Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 10 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin bu sabah (17 Mart Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Batı Yaka’da düzenlediği baskınlar sırasında direniş eylemlerine katıldıkları için arandıklarını ileri sürdüğü 10 kişiyi gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Belata Kampı’ndan üç genci bu sabah erken saatlerde Nablus’un güneyindeki Havara kontrol noktasından geçtiği sırada gözaltına aldığını bildirdi.

Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin 17 yaşındaki Muhammed Ali Ğuneym’i babasının evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Tulkerem’in İrtah banliyösüne baskın düzenlediği, bölge sakinlerine saldırarak evlerde arama yaptığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Civril Belhavi ve Esyed El-Huli’nin evine baskın düzenleyerek her iki evde de arama yaptı ve eşyalara zarar verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (10) içerik yüklenmiştir.