İslami Davet

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 11 Filistinliyi Tutukladı

21 Nisan 2017 13:51

Filistin halkına karşı baskı ve zulümlerini sürdüren işgal güçleri dün (20 Nisan Perşembe) gece ve bugün sabah Batı Yaka’nın değişik noktalarına yaptıkları baskınlarda en az 11 kişiyi tutukladılar ve El-Halil şehrinde bir demir atölyesini kapattılar.

İşgal ordusu yaptığı açıklamada, bugün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın değişik noktalarında yaptıkları operasyonlarda asker ve yerleşimcilere karşı direniş içinde oldukları şüphesiyle aranan 6 kişiyi tutukladıklarını duyurdu.

Açıklamada bunlardan üçünün işgal askerleriyle meydana gelen şiddetli çatışmalara girdiklerinin tahmin edildiği iddia edildi.

İşgal ordusu, tutuklananlardan ikisinin El-Halil’den, üçünün El-Halil’e bağlı Surif beldesinden ve birinin de Kudüs’ün doğusunda yer alan El-Ayzeriyye beldesinden olduklarını ifade etti.

İşgal güçleri ayrıca El-Halil şehrinde direniş güçlerine silah temin ettiği iddiasıyla bir torna atölyesini kapatıp makinalara el koydular.

Diğer taraftan dün gece Batı Yaka’nın Ed-Dehişe Mülteci Kampına baskın düzenleyen işgal güçleri üç genci, Tulkerem’in Et-Taybe askeri noktasında üzerinde silah buldukları bir genci ve Nablus şehrinin güneyinde yer alan Za’tera askeri noktasında da bir kişiyi tutukladılar.

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 11 Filistinliyi Tutukladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık