FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 12 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (23 Mart Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’da birçok bölgeye baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı ve 12 kişiyi gözaltına aldı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Kalkiliya vilayetinde bu sabah erken saatlerde işgal güçlerinin baskın düzenlemesi üzerinde çatışmalar yaşandığı ve işgal güçlerinin 7 kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri kente yirmiden fazla askeri araçla baskın düzenledi.

İşgal askerlerinin Filistinli gençlerin üzerine göz yaşartıcı bomba attığı ve bombalardan çıkan yoğun gazdan birçok kişinin etkilendiği, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taşlarla karşılık verdiği bildirildi.

Nablus’ta ise işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde kentin batısındaki El-Meacin Mahallesi’nde mesken olarak kullanılan bir binaya baskın düzenlediği ve Bera Ebu Nevvas isimli genci gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Tulkerem’de de bu sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği baskınlarda Yusuf Eş-Şelebi’yi ve Müsenna Es-Sedle’yi gözaltına aldı.

Kudüs’te 14 yaşındaki Cemal Ali El-Gul’ü gözaltına alan işgal güçlerinin Beytlahim’de de Murad Ali Asakira’yı gözaltına aldığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.