Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 3 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (31 Mart Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı ve üç kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah yayınladığı bildiride, halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan üç kişinin Batı Yaka’da gözaltına alındığını açıkladı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin El-Halil kentinin kuzeyindeki El-Arrub Mülteci Kampı’nda Adem Mühenned Ebu Şem’a ve İsmail Mahir Eş-Şerif isimli gençleri gözaltına aldığını belirtti.

İşgal güçlerinin Cenin kentinin güneyindeki Müsellesu’ş-Şuheda köyünde esir İslam Yüsr Vişahi’nin evine baskın düzenlediği ve arama yaptığı evin altını üstüne getirdiği kaydedildi.

Bu arada, işgal güçlerinin En-Nakab Cezaevi’nde bir işgal askerini bıçaklamakla suçladığı esir Vişahi’nin bir haftadır yaralı olarak hücrede tutulduğu belirtildi.

Öte yandan, silahlı bir Yahudi yerleşimcinin El-Arrub Kampı girişinde aracını durdurarak Filistinlilerin evlerine doğru ateş ettiği bildirildi.

Olayın ardından kamp girişindeki işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktığı, işgal güçlerinin gençlerin üzerine plastik mermiyle ateş açtığı, ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığı kaydedildi.

Başa dön tuşu
Kapalı