FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da Bir Filistinliyi Yaraladı ve Birini de Tutukladı

Batı Yaka’nın orta kesimini birbirinden ayıran ırkçı ayırım duvarında bulunan Konteynır geçiş noktasında işgal güçlerinin ateş açması sonucu Filistinli bir gencin yaralandığı belirtildi.

Filistin tv muhabiri verdiği bilgide, işgal güçlerinin bacaklarına ateş açtığı Filistinli gencin yere yığıldığını ve bu şekilde kan kaybına neden olduğunu ifade etti.

Muhabir, kimliği henüz belirlenemeyen ve niçin vurulduğu da henüz öğrenilemeyen gence müdahale için gelen ilk yardım ekiplerinin engellendiğini belirterek, gencin kan kaybetmeye devam ettiğini kaydetti.

Görgü şahitleri ise işgal güçlerinin Filistinli genci vurması ve ardından sağlık ekiplerinin müdahale etmelerine müsaade etmemesi üzerine bölgede bulunan Filistinlilerin olay yerinde toplandığını, işgal askerlerinin halkı dağıtmak için göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullanması sonucu bazılarının boğulma tehlikesi geçirdiğini belirtti.

Diğer taraftan işgal güçleri Batı Yaka’nın Cenin şehrinin kuzeyinde yer alan El-Yamun beldesinde tarlasında çalışan Filistinli genci tutukladı.

Muhabirimize bilgi veren yerel kaynaklar, ırkçı ayırım duvarının El-Yamun beldesiyle El-Arka beldesi arasındaki bölgede bulunan tarlasında bulunan Filistinli genç Sakr Abdulkadir Hamdiye’nin (22) işgal güçleri tarafından tutuklanıp bilinmeyen bir yere götürüldüğünü ifade etti.

Kaynaklar, işgal güçlerinin genci ırkçı ayırım duvarına yaklaştığı için tutukladıklarını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.