FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da Filistinli Üç Genci Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (2 Eylül Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’da düzenlediği baskınlar sırasında Filistinli üç genci gözaltına aldı ve evlerinde arama yaptı.
 
İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle üç Filistinlinin gözaltına alındığını söyledi.
 
İşgalcilere ait 0404 sitesinin haberine göre, işgal ordusu, gözaltına alınan üç gencin sorguya çekilmeleri için ilgili güvenlik birimlerine teslim edildiğini ifade etti.
 
Gözaltına alınanlardan ikisinin 19 yaşındaki Hani Abdullah Takatıka ve 24 yaşındaki Ahmed Semih Takatıka olduğunu bildirdi.
 
İşgal güçlerinin her iki genci Beytlahim’in güneyindeki Beyt Ficar beldesinde bulunan evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.
 
Quds Press Haber Ajansı muhabiri, işgal güçlerinin Beytlahim’in kuzeyindeki Ayide Mülteci Kampı’na da baskın düzenlediğini belirtti.
 
Bu arada işgal güçlerinin dün gece onlarca Yahudi yerleşimcinin Nablus’un güneyindeki Averta beldesine baskın düzenlemesini sağladığı ve yerleşimcileri koruduğu ifade edildi.
 
Yahudi yerleşimcilerin beldede Müslüman sufilere ait türbelerde Yahudilerin önde gelen isimlerinin yattığını iddia ettikleri ve türbelerde ayin yaptıkları bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.