FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da İki Filistinliyi Tutukladı İkisini İfadeye Çağırdı

Filistin halkını sindirmek için operasyonlarını sürdüren işgal güçleri Batı Yaka’nın El-Halil ve Cenin şehirlerinde düzenledikleri baskınlarda iki kişiyi tutukladılar.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre bugün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin güney bölgesiyle, Eş-Şuyuh beldesine baskın yapan işgal güçleri iki vatandaşı tutukladılar ve işgal istihbaratına gelmeleri için de iki kardeşe tebligat yaptılar.

İşgal güçleri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, tutuklananların evlerinde tabanca ele geçirdiklerini, şüphelilerin bununla eylem hazırlığı içinde olduklarını iddia ettiler.

İşgal güçlerinin Eş-Şuyuh beldesiyle El-Arub mülteci kampına karşı baskınları da sürüyor.

Filistin tv muhabirine bilgi veren kaynaklar, işgal güçlerinin Ez-Zeraka semtinde Filistinli esirlerden Musa Halayika’nın evine baskın yapıp, kardeşinin de işgal istihbaratına gelip ifade vermesini istediklerini belirttiler. İki kardeş daha önce tutuklanan esirlerden. 22 yıl hapse mahkum edilen babaları Musa Halayika ise 12 yıldır işgal zindanlarında tutuluyor.

El-Arub mülteci kampına baskın yapan işgal güçleri burada Ahmed Hasan Advi ve Halid Advi’nin yanında eski esirlerden Beha Advi ve Feras Zekeriyya El-Kik’in evlerinde aramalar yaptılar.

Diğer taraftan işgal güçleri Filistinli direnişçi Ahmed Cerrar’ı tutuklamak için Cenin şehri ve çevresinde uzun süredir yaptığı operasyonlarına dün gece ve bugün sabah da devam etti. Bu amaçla baskın yaptığı birçok evde terör estiren işgal güçleri vatandaşlara saldırdılar.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.