FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri bir hafta içinde 74 Filistinliyi gözaltına aldı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) tarafından yayınlanan veriler, Siyonist işgal güçlerinin geçen hafta boyunca Batı Yaka’da düzenlediği baskınlar sırasında en az yetmiş dört Filistinliyi gözaltına aldığını ortaya çıkardı.

Hamas Hareketi’nin konuyla ilgili olarak bugün (19 Şubat Pazar) yayınladığı raporda, gözaltına alınanlardan dördünün esir takası anlaşması kapsamında özgürlüğüne kavuşan eski esirler Hena Eş-Şelebi, Eymen Ebu Davud, Rami Ebu Heniyye ve Bahauddin Selim olduğu belirtildi.

Raporda ayrıca, El-Halil kentinin gözaltıların en yoğun olduğu kent olduğu ve geçen hafta El-Halil’de yirmi yedi Filistinlinin gözaltına alındığı, El-Halil’i Ramallah kentinin izlediği ve Ramallah’ta da on iki Filistinlinin gözaltına alındığı bildirildi.

Hamas Hareketi, Siyonist işgal güçlerinin Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı zindanlardan serbest bırakılanlar arasından da yedi kişiyi gözaltına aldığını ve bu kişilerin Nablus’tan Davud Ravacibe, Usame Halave, Ali Ebu Haryuş, Abdurrahman İştiyye, Tubas’tan Usame Savafita, Said Drağime ve El-Halil’e bağlı Dura beldesinden Azzam Ebu Argub olduğunu açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.