FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da 17 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal ordusu bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’da düzenlediği geniş çaplı operasyonlarda 17 Filistinliyi gözaltına aldı. Operasyonlar sırasında evlere baskınlar düzenlenerek arama yapıldığı ve eşyalara zarar verildiği ifade edildi.

Quds Press Haber Ajansı’nın Filistinli yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal ordusu Beytlahim’deki Ayide Mülteci Kampı’na baskın düzenledi. Kampın caddelerine ve sokaklarına dağılan işgal askerlerinin evlere girerek sakinlerini dışarıya çıkardığı ve evlerde arama yaptığı, kamp sakinlerinden 6 genci gözaltına aldığı bildirildi.

El-Halil’de Filistinli güvenlik kaynakları işgal ordusunun Eski Belde semti sakinlerinden Ceyş ailesi üyesi iki gence saldırdığını ve yaralı gençlerin hastaneye kaldırıldığını, işgal güçlerinin kentin güneyindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’nda da bir genci gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri bu sabah ayrıca Nablus’ta En-Necah Üniversitesi öğrencilerinden beşini gözaltına aldı.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Nablus kentine baskın düzenleyerek, Fadl El-Mısri, Halid Abdürrahim Ketate, Enes Kutub, Muhammed Acac’ı ve Aside beldesi sakinlerinden Ali Sevalime isimli genci evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçleri El-Halil’e bağlı Duma beldesinde de Yahudi yerleşimciler tarafından Cuma günü kundaklanan Devabişe ailesinin evine baskın düzenleyerek evde incelemeler yaptı ve komşularını sorguya çekti

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.