FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da Birçok Bölgeye Baskın Düzenledi

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren işgal güçleri bu sabah Batı Yaka’nın birçok bölgesine operasyon düzenleyip evlerde aramalar yaparken, Nablus’taki bir askeri noktada bir, Beytlahim’de de bir kişiyi gözaltına aldı.

Bu sabah erken saatlerde Nablus’un güneyinde yer alan Havara askeri geçiş noktasında Ala El-Taştuş’u gözaltına alan işgal güçleri Filistinli genci bilinmeyen bir yere göre götürdü.

Yine sabah saatlerinde Beytlahim’de operasyon yapan işgal güçleri baskın yaptığı evlerden birinde Muntasır Maruf El-Atraş’ı gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar işgal güçlerinin Nablus’un Rasulayn ve Cebel El-Tur semtlerine de baskın yaptığını, baskın ve aramalar sırasında iki genci gözaltına aldığını, ancak bir süre sonra iki genci de serbest bıraktığını ifade etti.

Diğer taraftan bugün sabah saatlerinde Nablus’a giren işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, çıkan çatışmalarda 17 yaşlarında Filistinli bir gencin sağ elinden yaralandığı ve daha sonra hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Sabah saatlerinde Balata Mülteci Kampı’na giren işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Gençleri dağıtmak için yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba kullanan işgal güçlerine ait bir devriye aracının çarptığı bir genç yaralandı. Hastaneye kaldırılan gencin durumun kritik olduğu ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.