FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da Sekiz Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınları bu sabah da sürdürdü.

İşgal ordusu, Batı Yaka’da bu sabah (22 Ocak Pazartesi) erken saatlerde gerçekleştirilen baskınlarda sekiz kişinin gözaltına alındığını, gözaltına alınanlar arasında Filistinli milletvekili Ömer Abdürrezzak’ın da bulunduğunu söyledi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Selfit’te milletvekili Ömer Abdurrezzak’ı kentin kuzey bölgesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Milletvekilinin oğlu Muhammed, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, onuncu Filistin hükümetinde Maliye Bakanı olarak görev yapan babasının işgal güçlerince gözaltına alındığını söyledi.

Muhammed, Filistinli milletvekilinin daha önce de altı kez işgal güçleri tarafından gözaltına alındığını ve son olarak iki ay önce özgürlüğüne kavuştuğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin milletvekili Ömer Abdurrezzak’ı gözaltına aldıktan sonra Selfit’in kuzeyindeki Ariel Yahudi Yerleşkesi’ne doğru çekildiği bildirildi.

Bu arada, işgal ordusuna ait insansız hava araçlarının dün gece Cenin kenti üzerinde yoğun bir şekilde uçtuğu ve işgal güçlerinin Hüsam Tevgan’ın Ebu Zahir bölgesindeki evine baskın düzenleyerek oğlu eski esir Mü’min’i gözaltına aldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.