FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Bu Sabah Gazzeli Balıkçılara ve Çiftçilere Taciz Ateşi Açtı

İşgal güçleri bu sabah (31 Ağustos Pazartesi) Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçılara ve sınır bölgesindeki tarlalarda çalışan çiftçilere otomatik silahlarla taciz ateşi açtı. Saldırıda ölen veya yaralanan olmadığı ifade edildi.

Görgü tanıkları, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un doğusunda sınır bölgesindeki askeri noktalarda ve devriye araçlarında bulunan işgal askerlerinin bu sabah söz konusu bölgede tarlalarında çalışan çiftçilere ve sınıra yakın evlere otomatik silahlarla yoğun bir şekilde ateş açtığını söyledi.

Sınır bölgesindeki askerlerin açtığı ateşle eş zamanlı olarak sınırda işgal güçlerinde hareketliliğin gözlemlendiği ve işgal ordusuna ait insansız hava araçlarının sınır bölgesi üzerinde yoğun bir şekilde uçtuğu belirtildi.

Öte yandan, işgal donanmasına ait hücumbotlar da bu sabah Gazze Şeridi kuzeyi açıklarında avlanmakta olan Filistinli balıkçı teknelerine otomatik silahlarla ateş açtı.

Filistinli kaynaklar, Es-Sudaniyye bölgesinde yoğunlaşan taciz ateşinin Filistinli balıkçıları avlanmayı bırakıp kıyıya geri dönmek zorunda bıraktığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.