FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Bu Sabah Kudüs’te 12 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (30 Haziran Perşembe) erken saatlerde Kudüs kentinde düzenlediği baskınlarda biri gazeteci 12 Filistinliyi gözaltına aldı.

Ramazan’ın son Cuması öncesi özel gözaltı timleri oluşturan işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Kudüs’te düzenlediği baskınlarda birçok genci gözaltına aldığı ifade edildi.

Gözaltına alınanlar arasında Hişam Beşiti (16), Mehdi Ebu Diyab (17), Muhammed Heşlemun (18), Muhammed Buce (19), Muhammed Ebu Şişe (20), Ziyad El-Gag (23) ve Ahmed Eş-Şaviş’in (23) olduğu bildirildi.

İşgal güçlerinin daha önce de Ubeyde Amira, Rami Fahuri, Ahmed Er-Razim ve Yusuf Eş-Şaviş’i gözaltına aldığı belirtildi.

Filistinli Esir Kulübü, işgal güçlerinin El Cezire sitesi için foto muhabiri olarak çalışan 27 yaşındaki gazeteci Iyad Et-Tavil’i Kudüs’teki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını açıkladı.

Esir Kulübü, yayın yoluyla kışkırtıcılık yapma ve benzeri suçlamalarla işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli gazeteci sayısının 22’ye yükseldiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.