FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Bugün Batı Yaka’da Üç Hamas Liderini Gözaltına Aldı

Filistin halkına ve özellikle de direniş taraftarlarına yönelik baskılarını son günlerde iyice yoğunlaştıran işgal güçleri bu sabah İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden üç kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin bu sabah (31 Ekim Perşembe) erken saatlerde Hamas Hareketi’nin Batı Yaka’daki liderlerinden Şeyh Hüseyin Ebu Kuveyk, Şeyh Cemal Et-Tavil ve Şeyh Ferec Rumane’yi vahşi bir şekilde ve şiddet uygulayarak gözaltına aldığı bildirildi.

Gözaltına alınan Hamas liderlerinin aileleri, işgal güçlerinin evlerine baskın yaptığını ve kapıları kırarak vahşi bir şekilde evlerine girdiğini, her üç lideri de aileleri ile vedalaşmalarına dahi izin vermeden gözaltına alıp götürdüğünü söyledi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin gözaltına almadan önce Şeyh Cemal Et-Tavil ve eşini darp ettiğini, Et-Tavil’in yaşlı halasına veda etmesine izin vermediğini ve gazeteci kızı Büşra Et-Tavil’i bir sonraki seferde gözaltına almakla tehdit ettiğini bildirdi.

Bu arada, Hamas liderlerinin gözaltına alındığı operasyonlara işgal istihbaratının ve Araplaştırılmış özel güçlerin de katıldığı ifade edildi.

Analistler, işgal güçlerinin son günlerde Hamas liderlerini hedef alan gözaltı operasyonlarının amacının bazı Filistinli esirlerin serbest bırakılmasına öfkelenen fanatik Yahudileri yatıştırmak olduğunu söylüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (22) içerik yüklenmiştir.