FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Bugün İkinci Kez Mescidi Aksa’yı Basıp Cemaate Saldırdı

Bugün sabah saatlerinde 200 civarında işgal askeri Mescidi Aksa’yı basıp burada nöbet tutan Kudüslülere saldırdı.

İşgal güçlerinin bugün (14 Ağustos Pazartesi) sabah Meğaribe kapısından Mescidi Aksa’nın avlusuna girip burada nöbet tutan cemaate saldırması sonucu birkaç kişinin yaralandığını söyledi.

Camide nöbet tutanlardan biri ise, 200 civarında işgal askerinin bugün sabah erken saatlerde El-Kıbli Mescidi’ni basıp cenazelerin teçhiz edildiği bölümün kapısını kırdığını, baskına direnen muhafızların ise işgal askerleri tarafından darp edildiğini, saldırı sonucu birkaç kişi yaralanırken, birkaç kişinin de tutuklandığını ifade etti.

Evkaf İdaresi de verdiği bilgide, saldırıda yaşlı bir Müslümanın gözünden plastik mermiyle yaralandığını ve 5 kişinin de tutuklandığını duyurdu.

Siyonist işgal rejimi Mescidi Aksa’yı zaman ve mekân olarak bölmek ve belli bir vakitte burayı Siyonistlere tahsis etmek için sabah saat 07’den 11’e kadar Mescid-i Aksa’yı boşaltıyor, burada bulunan camii cemaatini ve talebeleri zorla dışarı çıkarıyor, direnenlere ise saldırıyor ve caminin içine bile gaz sıkmaktan çekinmiyor.

İşgal güçlerinin dün Mescid-i Aksa’ya yaptıkları baskında çok sayıda gaz bombası atmaları sonucu yangın çıkarken caminin birçok eşyası zarar gördü. Atılan gaz bombaları ve plastik mermiler nedeniyle birçok kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.