FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Direniş Hücresini Çökerttiğini İddia Etti

Siyonist işgal güçleri, İsrail hedeflerine yönelik birkaç eylem yapan ve 3 kişiden oluşan bir askeri hücreyi deşifre edip çökerttiğini duyurdu.

İşgal güçleri sözcüsü yaptığı açıklamada, askerlerin Ramallah’taki El-Em’ari Mülteci Kampında yaptığı operasyonda hücre üyelerini tutukladığını belirtti.

Sözcü açıklamasında, bölgede askerlere ateş açan hücreye yönelik dün (24 Mayıs Perşembe) yapılan operasyonda askerlerden birinin ağır yaralandığını, hücre üyelerinden birinin tutuklandığını, ikisinin ise kaçtığını, askerlerin onları tutuklamak için operasyonlarını aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.

Sözcü verdiği bilgide, söz konusu hücre üyelerinin daha önce birkaç kez askerlere yönelik eylemlere karıştıklarını iddia etti.

Bütün baskı, zulüm, tehdit ve şantajlara rağmen işgale karşı direnişlerini sürdüren Filistinli gençler bazen direniş örgütlerinden bağımsız hareket ederek işgalcilere karşı eylemler gerçekleştiriyorlar. Bazen ellerine aldıkları taşla, bazen bıçakla ve bazen de çok zor şartlarda elde ettikleri bir silahla Filistin halkına her türlü zulmü reva gören işgalcilere karşı koyuyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.