FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri Duheyne camisini yıktılar

Siyonist işgal ordusunun Gazze’nin güneyine düşen Rafah bölgesine sınırlı bir şekilde girerek bölgedeki tarım arazilerini telef edip, Duheyne Camisini de yerle bir ettiği bildirildi.

Mahalli kaynaklar gelişmeler hakkında şu bilgileri verdi: “Zırhlı araç ve buldozerlerden oluşan 15 araçlık bir birlik dün akşam (04 Mayıs Salı) yoğun ateş altında Gazze’nin güneyine düşen Rafah sınır bölgesine yaklaşık 100metre girip Duheyne bölgesindeki tarım arazilerini tamamıyla telef ettiler. Bununla yetinmeyen işgal askerleri Duheyne Camisini de tamamıyla yıktılar.”

Konuyla ilgili haber veren aljazeera.net Rafah’ın Eş-Şevke belediye başkanın olayı şöyle anlattığını yazdı: “İşgal ordusuna ait buldozerler Gazze sınırı üçgeninde bulunan camiyi tamamıyla yıktılar. Cami daha önce de birkaç kez saldırıya uğramış ve yine işgal buldozerleri tarafından yıkılmak istenmişti. Sınıra yakın olması ve sürekli saldırıya maruz kalması nedeniyle cami tamamıyla terk edilmişti.”

Gaspçı Siyonist yerleşimciler de dün Batı Yaka’da El-Leben kasabasında sabah namazından önce El-Leben Camisini içindeki Mushaflarla birlikte ateşe vermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.