FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri El-Amud Kapısı’nda Toplanan Kadınlara Saldırdı

Siyonist işgal güçlerinin bugün ikindiden sonra El-Amud Kapısında Trump’ın Kudüs ile ilgili kararını protesto etmek isteyen Filistinlilere saldırması sonucu bir kadının yaralandığı belirtildi.

Filistin Kızılay Teşkilatı yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin gösteri yapan kadınlara saldırması sonucu bir genç kızın kafasından yaralandığını belirterek, kızın hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü işgal rejimi İsrail’in başkenti kabul etmesinden sonra Filistin’de protesto gösterileri devam ediyor.

Bugün bir grup Filistinli kadın El-Amud Kapısında Trump’ın kararını protesto etti.

Dünkü Öfke Cumasında Gazze, Batı Yaka ve Kudüs’te meydana gelen gösterilerde 4 kişi şehit oldu, 500’den fazla kişi de yaralandı.

Öte yandan işgal altındaki Filistin topraklarında çetelere dönüşen Yahudi yerleşimciler, El-Halil’de Filistinlilere ait bir eve baskın yapıp ev sahibini hastanelik etti.

El-Halil toprakları üzerinde inşa edilmiş olan Kiryat Arba’ yerleşkesinden gelen bir grup Yahudi yerleşimci adetleri olduğu üzere İbrahim Camii’nde ayin yapmak istedi. Bu arada İbrahim Camii’nin doğusunda bulunan Cabir semtinde küçük bir çocuğun kendilerine taş attığını bahane eden yerleşimciler Filistinlilere ait bir eve saldırdı. Eve baskın yapan yerleşimciler ev halkından 76 yaşındaki Şaban Halil Cabir’i tekme, yumruk ve dipçiklerle dövmeye başladı. Şaban Halil darp neticesinde bilincini yitirirken, komşuları yaşlı Filistinliyi hastaneye kaldırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.