FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri El-Halil ve Kudüs’te 28 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (14 Ocak Çarşamba) erken saatlerde El-Halil vilayetinin kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinde 18 Filistinliyi gözaltına aldı. Baskın sırasında işgal güçlerinin adeta terör estirdiği, kadınları ve çocukları korkuttuğu, soğuk havaya rağmen bazı Filistinlileri dışarıda beklettiği ve darp ettiği, Kudüs’te de 10 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

Irkçı Ayrım Duvarına ve Yahudi Yerleşim Birimi İnşasına Karşı Halk Direnişi Komitesi Beyt Ummer Koordinatörü Muhammed Avad, beldenin geniş çaplı askeri operasyona maruz kaldığını, onlarca eve baskın düzenlendiğini ve 18 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Beldenin bazı mahallelerine düzenlenen baskın sırasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını ifade eden Avad, aralarında bir genç kızın da olduğu beş Filistinlinin plastik mermilerle yaralandığını ve yaralıların Beyt Ummer’deki Kızılay ekipleri tarafından tedavi edildiklerini belirtti.

Avad, gözaltına alınanların ailelerinden ve vatandaşlardan bazılarının arama işlemleri tamamlanana kadar soğuk havada bekletildiğini ve darp edildiğini kaydetti.

İşgal güçleri Kudüs’te de dün gece ve bu sabah erken saatlerde birçok beldeye ve mahalleye baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.