FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri El-Halil’de 7. Bel’in Konferansı’na katılan aktivistlere saldırdı

Siyonist işgal güçlerinin Batı Yaka’nın El-Halil kentinde İbrahim El-Halil Camisi yakınlarında (11 Nisan Çarşamba) 7. Bel’in Konferansı katılımcılarına saldırısı sonucu onlarca kişi yaralandı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, Eski Belde’deki El-Halil’i İmar Komitesi binasında düzenlenen Halk Direnişi İçin 7. Bel’in Konferansı’na katılanlar, konferansın ikinci günü etkinliklerin sona ermesinin ardından İbrahim El-Halil Camisi etrafında gezinti yapmak için çıktı. Bu arada bölgede bulunan ve grubun yolunu kesen Siyonist işgal güçleriyle konferans katılımcıları arasında sözlü tartışma yaşandığı ve tartışmanın kavgaya dönüştüğü, dört yabancı aktivistin kavga sırasında yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıkları ayrıca Siyonist işgal güçleriyle yaşanan kavga sırasında konferansa katılan on bir aktivistin gözaltına alındığını söyledi.

Irkçı Ayrım Duvarına Karşı Direniş Komitesi’nden Ratib Ebu Rahme, konuyla ilgili yayınladığı bildirisinde, Siyonist işgal askerlerinin ve bir grup Siyonist gaspçının aktivistlerin yolunu kestiğini ve olaylar sırasında bir Fransız kadın aktivist ile onlarca vatandaşın yaralandığını, birçok kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.