FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri El-Halil’de 90 Filistinliyi tutukladı

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde planlı baskı, baskın, saldırı ve tutuklamalar yapan işgal ordusunun geçen ay içinde sadece bu şehirde 19’u çocuk, 25’i öğrenci ve biri kadın olmak üzere 90 kişiyi tutukladığı bildirildi.

Nadi’l-Esir El-Filistini Derneği yayınladığı raporda, işgal güçlerinin şehrin hemen hemen her mahallesinde insanlık dışı baskı ve baskınlarını sürdürdüğüne dikkat çekerek, bu güçlerin baskınlarda evlerin hürmetini çiğnediğini, ev eşyalarına zarar verdiğini, saldırılarda köpek kullandığını ve terör estirdiğini ifade etti.

Nadi’l-Esir El-Filistini Derneğinin hazırladığı raporda ayrıca şunlar ifade edildi: “İşgal ordusu, Filistinlilerin evlerine yaptığı baskınlarda havaların soğuk olduğu gecelerde bile ev halkını dışarı çıkarıp saatlerce dışarıda kalmaya zorluyor. Askerler çoğunlukla gece yapılan baskınlarda evlerde adeta terör estiriyor. Tutukladığı çocuklara bile işkence etmekten geri durmuyor. Tutuklamalardan kadınlar da nasiplerini alıyor. Sağlık problemi olan Alya Muhammed El-Ca’beri (31) onlardan sadece bir tanesidir. Tutuklanmadan birkaç gün önce ameliyat olan El-Ca’beri aynı zamanda böbrek hastasıdır da.”

Direniş güçlerinin 31 Ağustos 2010 tarihinde gerçekleştirdiği başarılı operasyonda dört Siyonist’in hayatını kaybetmesinin ardından işgal ordusu planlı bir şekilde El-Halil şehrine baskı uygulamaya başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (2) içerik yüklenmiştir.