FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri El-Halil’de baskın düzenledi

Siyonist işgal güçleri bu sabah (18 Kasım Çarşamba) erken saatlerde,işgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil vilayetine bağlı İzna beldesinde ve El-Arub mülteci kampında Filistinlilerin evlerine baskın düzenledi.

El-Halil kentinin güneybatısındaki İzna beldesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin beldede sokağa çıkma yasağı ilan ettini bildirdi.

Filistinli Teysir Ebu Cuheyşe’nin evini kuşatan işgal güçleri, eve baskın yaparak evin her yanını didik didik aradı ve evdeki eşyalara zarar verdi.

Teysir Ebu Cuheyşe’nin evinde saatlerce kalan işgal güçlerinin daha sonra herhangi bir kimseyi gözaltına almadan olay yerinden ayrıldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin, kentin kuzeyindeki El-Arub mülteci kampında da Ebu Hayran ailesinden bir Filistinlinin evine bir haftadan kısa bir süre içerisinde üçüncü kez baskın düzenleyerek aile fertlerini evin bir odasına kapattığı ve evi didik didik aradığı bildirildi.

İşgal güçlerinin dün akşam geç saatlerde 24 yaşındaki Abdurrahman Halil El-Abd’e kentin kuzayindeki teftiş noktasında saldırdığı ve Siyonist askerler tarafından ölesiye dövülen Filistinli gencin El-Halil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

Öte yandan, El-Halil kentinin Eski Belde bölgesindeki Şelale caddesinde gaspçı Yahudilerin bir hafta içerisinde ikinci kez Filistinli vatandaşlarının evlerine taşlarla saldırdıkları kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.