FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri El-İseviyye Köyünde Evlere Göz Yaşartıcı Bomba ve Ses Bombası Attı

İşgal güçleri bugün (22 Aralık Salı) ikindi saatlerinde Kudüs kentinin doğusundaki El-İseviyye köyüne baskın düzenleyerek, kasıtlı olarak vatandaşların evlerine göz yaşartıcı bomba ve ses bombası attı.

El-İseviyye Köyü İzleme Komitesi üyesi Muhammed Ebu’l-Hıms, işgal güçlerinin sabah saatlerinden itibaren köye birkaç yönden baskın düzenlediğini, evlerin arasında yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba, ses bombası ve plastik mermi kullandığını söyledi.

Çatışmaların işgal askerlerinin Filistinli gençlere yönelik provokatif davranışları üzerine patlak verdiğini kaydeden Ebu’l-Hıms, çatışmaların yatışıp sükûnetin hakim olmasından sonra işgal güçlerinin köye yeniden baskın düzenlediğini bildirdi.

Ebu’l-Hıms, işgal güçlerinin Filistinlilerin yaşadığı köylere ve mahallelere baskın düzenleyerek askerlerine nasıl baskın yapılacağı eğitimi verdiğini ifade ederek, “Baskın düzenleyip ses bombası ve göz yaşartıcı bomba atıyorlar. Daha sonra da sanki hiçbir şey olmamış gibi gidiyorlar” dedi.

İşgal polisi ise yayınladığı bildiride, El-İseviyye köyünde Filistinli gençlerin işgal askerlerine el bombası attığını ve patlama sonucu ölen veya yaralanan olmadığını iddia etti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.