FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri En-Nakab Bölgesinde Tarım Arazilerini Tahrip Etti

“İsrail Arazileri İdaresi”ne ait buldozerler bugün (7 Mart Pazartesi) Ummu’l-Hayran ve Sa’ve köyleri çevresindeki tarım arazilerini bölgede inşa edilmesi planlanan Yahudi yerleşkesine hazırlık amacıyla tahrip etti.

Ummu’l-Hayran Köyü Muhtarı Raid Ebu’l-Kay’an, buldozerlerin köy sakinlerine ait tarlalarda ekili buğday ve arpayı tahrip ettiğini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Ebu’l-Kay’an, buldozerlerin tarım arazilerini işgal polisinin himayesinde tahrip ettiğini ve Ummu’l-Hayran sakinleriyle işgal güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi.

Ummu’l-Hayran ve Sa’ve köyleri 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının güneyindeki En-Nakab’ta bulunan 51 köyden ikisi. İşgal güçleri bu köyleri yerleşim alanı olarak kabul etmeyi reddederek yıkmayı ve sakinlerini zorla göç ettirmeyi hedefliyor.

İşgal güçleri son dönemde En-Nakab bölgesinde ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle Filistinlilere ait onlarca evi yıktı ve köylülere ait tarım arazilerini de işgal rejimine ait topraklar olduğu iddiasıyla tahrip etti.

Page Top

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.