FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Esir Alan İle Dayanışma İçin Yapılan Gösteriye Müdahale Etti

Siyonist işgal güçleri, 60 gündür açlık grevini sürdüren ve sağlık açısından kritik bir aşamaya gelen Filistinli esir Muhammed Alan için Batı Yaka’nın Nablus şehrine bağlı Havare beldesinde yapılan gösteriye sert bir şekilde müdahale etti.

Havare beldesinin ortasında bulunan ana cadde üzerindeki Ulu Camii yakınlarında Filistinli esir Alan için gösteri düzenleyen Filistinlilerin işgal rejimi aleyhinde slogan atıp, esirin derhal serbest bırakılmasını istediklerini söyledi.

Bölgeye gelen işgal askerlerinin zor kullanarak göstericileri dağıtmak istediğini, göstericilerin direnmeleri üzerine de bazılarını tartakladığını ifade etti.

İşgal rejiminin esirlere yönelik hukuksuzluklarının son bulması için 60 gün önce açlık grevi direnişini başlatan Filistinli esir Muhammed Alan dün komaya girmiş, talepleri kabul edilmeden direnişi bitirmeyeceğini belirtmişti.

Esir yakınları ve Esir Kulübü avukatları yaptıkları açıklamada, esirin her an şehit olabileceğini belirterek, hukuk çevrelerinden esirin serbest bırakılması için işgal rejimine baskı yapmalarını talep ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.