FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Esir Milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ı Serbest Bıraktı

İşgal güçleri Batı Yaka’ya sürgüne gönderilen Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ı 25 ay işgal zindanlarında tuttuktan sonra bugün serbest bıraktı.

Milletvekillerinin Ramallah kentindeki ofisinden yapılan açıklamada, işgal güçlerinin milletvekili Ebu Tayr’ı Ramallah’ın batısındaki Ofer Askeri Cezaevi’nden serbest bıraktığı, Ebu Tayr’ın Batı Yaka’ya sürgün kararını ise milletvekillerinin Kudüs’ten uzaklaştırılmaları kararı aleyhinde açtıkları dava sonuçlanana kadar uzattığı bildirildi.

Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ın serbest bırakılmasının ardından işgal zindanlarında kalan esir milletvekili sayısının 5’e düştüğünü kaydeden kaynaklar, esir milletvekillerinin “Değişim ve Islah” Grubu üyesi Muhammed Mahir Bedr ve Muhammed Cemal En-Netişe ile “Ebu Ali Mustafa” Grubu’ndan Ahmed Saadat ve Halide Cerrar, Fetih Hareketi üyesi Mervan El-Bergusi olduğunu söyledi.

İşgal güçleri milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ı Ramallah kentinin güneyindeki Kefer Akab beldesinde bulunan geçici meskenine 2 Temmuz 2013’te baskın düzenleyerek gözaltına almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.