FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri eylemden sonra alarm durumuna geçti

İşgalci siyonistler, Batı Yaka’nın el-Halil şehri yakınlarında dün (31 Ağustos Salı) akşam saatlerinde gerçekleştirilen ve dört işgalcinin öldürüldüğü eylemden sonra yeni eylemler korkusuyla bölgede yüksek alarm durumuna geçti. İşgal güçlerinin bölgede silahlı güçlerini harekete geçirerek geçiş noktalarında sıkı arama yaptığı bildirildi.

Siyonist işgal ordusu adına açıklama yapan bir kişi; “başka saldırılar olabileceği korkusuyla ordumuz alarm durumuna geçirilmiştir” dedi. İşgal ordusu radyosu tarafından yapılan açıklamada da ordunun yanı sıra polisin de ek faaliyetler başlattığı ifade edildi.

Özellikle işgal devletinin kontrolündeki güney bölgelerde direnişçilerin giriş yapması korkusuyla sıkı bir kontrol yürütüldüğü ifade edildi.

Bu eylem, siyonist işgalcilerin bütün şiddet politikalarına, saldırılarına, baskı uygulamalarına ve işbirlikçileri devreye sokmasına rağmen Filistin topraklarını işgal altında tutarak hakimiyetini sürdürmeye çalıştığı sürece kendini güven içinde hissedemeyeceğini göstermesi açısından önemli bir gelişme olarak nitelendirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.