FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Filistinli Direnişçiyi Gözaltına Almak İçin Operasyonlarını Sürdürüyor

Siyonist işgal güçlerinin işgalcilere yönelik eylem yaptıktan sonra olay yerinden çekilmeyi başaran Filistinli direnişçiyi gözaltına almak için beş gündür sürdürdüğü operasyonların devamında dün gece Tulkerem’de birçok noktaya baskın düzenleyip aramalar yaptığı ve özellikle Anabta ve çevresinde yoğunlaştığı belirtildi.

Filistin tv muhabirine bilgi veren yerel kaynaklar, işgal güçlerinin askeri ve sivil araçlardan oluşan bir konvoyla Anabta’ya geldiğini, köye baskın yapıp yollarda mevzilendiğini ve bazı evlere baskın düzenleyip arama yaptığını, gençlerin sokaklara dökülmesi üzerine göz yaşartıcı bomba kullandığını ifade etti.

Kaynaklar, işgal güçlerinin evini aradığı Mutaz İsam Şerraka’yı gözaltına aldığını, birçok mahallede baskın ve aramalar gerçekleştirdiğini kaydetti.

İşgal güçleri aynı saatlerde Anabta köyüne komşu Kefer El-Lebed beldesine de baskın düzenledi. Zeytin ağaçlarının arasına yayılan işgal askerleri, uçakların gölgesinde birçok yerde aramalar yaptı.

Batı Yaka’nın Selfit vilayeti arazileri üzerinde kurulu Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında yer alan Barkan sanayi bölgesinde 7 Ekim Pazar sabahı gerçekleştirilen ateş açma eyleminde iki İsrailli ölmüş ve bir diğeri de yaralanmıştı, eylemi gerçekleştiren Filistinli genç kaçmayı başarmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.