FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Filistinli Gencin Teslim Olması İçin Babasını Gözaltına Aldı

Filistin halkına karşı baskı ve zulümlerini sürdüren işgal güçleri, Batı Yaka’nın Cenin şehrine bağlı Taybe köyüne baskın yaparak oğlunun teslim olmasını sağlamak için babayı gözaltına alırken, El-Halil şehrinde ise daha önce özgürlüğe kavuşmuş olan iki esiri eşleriyle birlikte ifadeye çağırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgiye göre bu sabah erken saatlerde beldeye gelen çok sayıda işgal askeri Halid Ahmed Iğbariye adlı Filistinlinin evine baskın düzenleyip arama yaptı. İşgal güçleri, terör estirerek ve ev eşyalarına zarar vererek yaptığı aramanın ardından tutuklamak istediği Filistinliyi bulamayınca babasını tehdit etmeye başladı ve oğlunu teslim olmaya zorlamak için Salim Kışlası’na götürdü.

İşgal güçleri aramaların ardından tutuklamak istedikleri gence ait motosikleti de gasp etti.

Diğer taraftan yine bugün sabah saatlerinde El-Halil şehrinde daha önce özgürlüğe kavuşmuş olan iki esirin evlerine baskın yapan işgal güçleri, eşleriyle birlikte işgal istihbaratına gelip ifade vermeleri için tebligat yaptı.

Eski esirlere yakın kaynakların muhabirimize verdiği bilgiye göre, El-Halil şehrinin batısında yer alan Vadi Ebu Eklila semtinde oturan Cemal Kerame ve Celal Yağmur’un evlerine baskın yapan işgal güçleri, eski esirlerden eşleriyle birlikte istihbarat birimine gelip ifade vermelerini talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.