FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Filistinli İki Balıkçıyı Gazze Açıklarında Gözaltına Aldı

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri bu sabah (10 Kasım Pazar) Gazze Şeridi’nin kuzey sahilleri açıklarında Filistinli iki balıkçıyı gözaltına aldı ve teknelerine el koydu.

Gazze’deki Filistinli Balıkçılar Birliği Başkanı Nizar Ayyaş, Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail donanmasına ait bir hücumbotun bu sabah Filistinli bir balıkçı teknesine yaklaştığını ve işgal askerlerinin Gazze açıklarında motorsuz teknede avlanan iki balıkçıyı gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin 23 yaşındaki Saddam Salih Ebu Verde ve 21 yaşındaki kardeşi Mahmud Salih Ebu Verde’yi avlanma izni verilen altı mil sınırları içinde gözaltına aldığını belirten Ayyaş, işgal güçlerinin Filistinli balıkçılara yönelik ihlallerinin devam ettiğini ve balıkçıların avlanma mevsimini mahvettiğini ifade etti.

İşgal güçleri, Mısır’ın gözetiminde geçen yıl Kasım ayında işgal yönetimi ve Filistinli direniş grupları arasında imzalanan fiili ateşkes anlaşmasını ihlal etmeye devam ediyor. Bu sabah iki balıkçının gözaltına alınması da ihlaller zincirinin son halkasını oluşturuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.