DünyaFilistinGenelHaberlerİnsan HaklarıOrtadoğu

İşgal Güçleri Filistinlilere Ait Okulun Yıkılmasını Emretti

İşgal ordusu “Sivil İdare” biriminden bir ekip bugün (13 Aralık Çarşamba) Kudüs’ün doğusundaki Ebu’n-Nur bedevi köyüne baskın düzenleyerek bölgedeki tek okulun yıkılması emri verdi.

Bedevi Toplulukları sözcüsü Ebu Imad Cehhalin, Sivil İdare ekibinin işgal güçleri eşliğinde Ebu’n-Nur köyüne baskın düzenlediğini ve köyün okulunun yıkılması emrini tebliğ ettiğini söyledi.

Kararın köy halkı için sürpriz olduğunu belirten Cehhalin, köy halkının daha önce okulun yıkılmaması için işgal rejimi yüksek mahkemesinden tedbir kararı aldığını bildirdi.

Cehhalin, Ebu’n-Nur köyündeki okulun iki derslikten oluştuğunu, okulda 26 öğrencinin okuduğunu, işgal güçlerinin okulu daha önce de hedef aldığını açıkladı.

İşgal yönetimi E1 adıyla bilinen Yahudi yerleşimi projesi için Kudüs’ün doğusunda yaşayan bedevi Arapları zorla göç ettirmek istiyor.

Söz konusu projenin işgalcilerin en tehlikeli projelerinden biri olduğu, Batı Yaka’nın güneyini kuzeyinden ayırıp işgalcilerin Kudüs üzerindeki kontrollerini güçlendirmeyi hedeflediği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.