Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Kuzeyinde Göstericilere Ateş Açtı: 20 Yaralı

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya sahilinde dün (19 Şubat Salı) akşam saatlerinde düzenlenen deniz mitingine binlerce Filistinli katıldı.

İşgal güçlerinin barışçıl bir şekilde gösteri yapan Filistinlilerin üzerine ateş açtığı ve göz yaşartıcı bomba yağdırdığı ifade edildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde düzenlenen deniz mitingine işgal güçlerinin ateş açması sonucu 20 kişinin yaralandığını açıkladı.

Filistin Kızılayı’ndan kaynaklar, “Zikim” askeri alanı yakınlarında işgal güçlerinin ateş açması sonucu yedi kişinin gerçek mermiyle yaralandığını bildirdi.

Kaynaklar, yaralılardan ikisinin yarasının orta derecede olduğunu ve hastaneye kaldırıldıklarını, çok sayıda kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, sahildeki gösteriyle paralel olarak bir grup Filistinlinin de aynı bölgede teknelerle denizde gösteri yaptığını söyledi.

Bu arada, Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Komitesi üyesi Halid Ebu Hilal, zamana oynayan işgal yönetimine seslenerek, “Barışçıl ve askeri faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Mescid-i Aksa’nın kapılarının hepsinin Filistinlilere ait olduğunu kaydeden Ebu Hilal, Kudüs’te direnen Filistinlileri selamladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.