FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Gazze’nin Kuzeyinde Filistinli Dört Balıkçıyı Gözaltına Aldı

İşgal donanması bu sabah (16 Ağustos Perşembe) Gazze Şeridi’nin kuzey sahilleri açıklarında avlanmakta olan Filistinli dört balıkçıyı gözaltına aldı.

Gazzeli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, işgal donanmasının motorsuz iki balıkçı teknesine ateş açtığını söyledi.

Ayyaş, işgal güçlerinin balıkçı teknelerini Aşdod Limanı’na götürdüğünü ve teknelerde bulunan dört balıkçıyı gözaltına aldığını bildirdi.

Gözaltına alınan balıkçıların Muhammed Ahmed Zayed ve oğlu Tamir, Tevfik Said Es-Sultan ve Rafet Muhammed Es-Sultan olduğunu açıklayan Ayyaş, balıkçıların gözaltına alındıklarında sahilden sadece yarım mil uzaklıkta olduklarını ifade etti.

İşgal donanmasına ait hücumbotlar Gazze Şeridi açıklarında Filistinli balıkçıları günlük olarak taciz ediyor ve balıkçı teknelerine tazyikli suyla saldırıyor.

İşgal güçlerinin bu sabah Filistinli balıkçı teknelerine ateş açması ve balıkçıları gözaltına alması işgal yönetiminin Gazze Şeridi sahillerinde avlanma izni verilen mesafeyi artırmasından bir gün sonraya denk geldi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.