FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Geçen Ay 75 Kudüslü Genci Tutukladı

İşgal güçlerinin Kudüs’teki hak ihlallerini takip eden hukuk merkezleri, işgal rejiminin Kudüs halkına ve bu halkın ev ve işyerlerine yönelik hukuksuzluğunun devam ettiğine dikkat çekerek, işgal rejiminin zulümlerini geçen Ekim ayında da sürdürdüğünü belirtti.

İşgal altındaki Kudüs’e bağlı Silvan’da faaliyet gösteren Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgalcinin geçen Ekim ayında Kudüs halkına yaptığı hak ihlalleriyle ilgili olarak yayınladığı raporda, işgal güçlerinin geçen ay 45’i çocuk olmak üzere 75 Kudüslüyü gözaltına aldığını, 22’si Silvan’dan olan çocukların üç ay önce taş attıkları suçlamasıyla hâkim karşısına çıkarıldıklarını kaydetti.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal rejiminin Kudüs halkına yaptığı baskılar çerçevesinde birçok ev ve iş yerini yıktığını, yeni yıkımlar için de 200 tebligat yaptığını ifade etti.

Raporda Yahudi yerleşimcilerin geçen ay Mescidi Aksa’ya yönelik baskınlarını artırdığını, Mescidi Aksa’da yaptıkları telmudi ayinleri işgal askerlerinin himayesinde gerçekleştirdiklerini, Arafe günü de Kubbat’us-Sahra’nın damına işgal rejimi İsrail bayrağı diktiklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.