FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri iki hafta içinde Filistinli 19 çocuğu gözaltına aldı

Filistin Enformasyon Bakanlığı’na bağlı Çocuk Enformasyon Dairesi tarafından yayınlanan raporda, işgal güçlerinin Şubat ayının ilk yarısında Filistinli on dokuz çocuğu gözaltına aldığı ve onlarca çocuğun da işgal askerlerince yaralandığı belirtildi.

Bugün (20 Şubat Çarşamba) yayınlanan raporda, işgal güçlerinin Filistinli çocukları hedef alan saldırılarını ve ihlallerini sürdürdüğü, Filistin topraklarının çeşitli bölgelerinde on dokuz çocuğu gözaltına aldığı, Şubat ayının ilk yarısında İsrail askerlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında Filistinli onlarca çocuğun da yaralandığı ifade edildi.

Raporda ayrıca, çocukların işgal güçlerinin Batı Yaka’nın çeşitli kentlerine ve beldelerine düzenlediği baskınlar sırasında gözaltına alınarak tutuklama ve sorgulama merkezlerine götürüldükleri kaydedildi.

Batı Yaka’da onlarca çocuğun İsrail askerlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin kurşunlarıyla yaralandığını bildiren Filistin Enformasyon Bakanlığı raporu, söz konusu yaralanmaların çoğunun ırkçı ayrım duvarına ve Yahudi yerleşim birimi inşasına karşı gerçekleştirilen haftalık protesto gösterileri sırasında meydana geldiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.