FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Kudüs ve El-Halil’de 8 Kişiyi Gözaltına Aldı

Filistin halkının huzurunu kaçırmaya ve ona karşı terör estirmeye devam eden işgal güçlerinin bu sabah yaptığı operasyonlarda Kudüs ve El-Halil şehirlerinde biri çocuk 8 Filistinli vatandaşı gözaltına aldığı belirtildi.

Yerel kaynakların bildirdiğine göre, Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin kuzeyine düşen Halhul beldesine dün gece sabaha doğru operasyon düzenleyen işgal güçleri Muhammed Yusuf Salim isimli Filistinli genci gözaltına alıp Beytlahim’in güneyindeki Asyon merkezine götürdü.

Kaynaklar, işgal güçlerinin El-Halil’de de yaptığı operasyonda Vedi Resmi Cabir’i de tutuklayıp bilinmeyen bir yere götürdüğünü belirtti.

Dün akşam bir grup Yahudi yerleşimcinin El-Halil şehrinin eski bölümünde Ziyad Ebu Ermile’nin evine saldırmasından sonra işgal güleri bir çocuğu gözaltına alıp götürdü.

İşgal altındaki Kudüs’ün Babu’l-Amud bölgesinde mevzilenen işgal güçleriyle sınır muhafızları, Filistin bayrağı asan üç Filistinliyi gözaltına aldı. İşgal güçlerinin müdahalesiyle başlayan çatışmalarda daha sonra da iki Filistinlinin gözaltına alındığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.