Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Kudüs’te 3 Filistinliyi Mescid-i Aksa’dan Uzaklaştırdı

İşgal güçleri dün Kudüs’te üç Filistinliye 15 gün ile 6 ay arasında değişen sürelerde Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları verdi.

Kudüslü kaynaklara göre işgal güçleri Mescid-i Aksa bekçilerinden Visam El-Huşeym’i Mescid-i Aksa’dan ve çevresinden 15 gün süreyle uzaklaştırdı.

İşgal güçlerinin bekçi El-Huşeym’i dün sabah Mescid-i Aksa’daki Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın kapısını açtığı gerekçesiyle gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Kudüs’ün El-Halil Kapısı bölgesindeki El-Kışla Polis Merkezi’nde 25 yaşındaki Cihad Nasır Kavs’a Eski Belde semtinden altı ay süreyle uzaklaştırma kararını tebliğ etti.

İşgal güçlerinin ayrıca Kudüslü Yusuf El-Havvaş’a Mescid-i Aksa’dan üç ay uzaklaştırma cezası verdiği öğrenildi.

İşgal yönetiminin 2003 yılında kapattığı Er-Rahme Kapısı’nın Kudüslülerce 16 yıl sonra açılmasından bu yana işgal güçlerinin Mescid-i Aksa bekçilerine ve çalışanlarına yönelik baskılarını yoğunlaştırdığı belirtildi.

Mescid-i Aksa bekçileri ve çalışanları ile Kudüslü aktivistleri gözaltına alan işgal güçleri, uzaklaştırma cezaları ile de Mescid-i Aksa’yı baskınlar karşısında savunmasız bırakmak istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.