FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri Kudüs’te Filistinli genci şehid etti

Siyonist işgal güçlerinin bugün (11 Haziran Cuma), işgal altındaki Kudüs kentinin Vadi El-Cuz bölgesinden Filistinli Ziyad El-Culani’yi öldürdüğü bildirildi.

Siyonist işgal ordusundan yapılan açıklamada, genç şehidin aracıyla seyir halindeyken askerlerin dur ihtarına uymadığını ve iki askeri aracıyla ezmeye çalıştığını öne sürdü.

Görgü tanıkları, yirmi küsur yaşlarındaki şehit El-Culani’nin aracıyla seyir halindeyken Siyonist askerlerin dur emrine aldırış etmediğini ve bunun üzerine askerlerin ateş açtığını söyledi.

Ziyad El-Culani’nin Siyonist askerlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralandığı ve Siyonist işgal ordusu tarafından tedavi için kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak can verdiği belirtildi.

Siyonist işgal askerlerinin Filistinli genci ağır yaralamasının ardından bölgede çatışmalar çıktığı, işgal askerlerinin vatandaşların üzerine ateş açtığı ve 4 Filistinli vatandaşı yaraladığı kaydedildi.

Plastik mermilerle yaralanan iki genç kız, bir genç erkek ve bir yaşlı Filistinlinin tedavi için Kudüs’teki El-Makasıd Hastanesi’ne kaldırıldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin ayrıca Vadi El-Cuz bölgesini trafiğe kapattığı, Filistinli vatandaşların hareketine izin vermediği ve bölgede çatışmaların devam ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.