İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal güçleri Kudüs’te yaralı bir genci ve bir çocuğu gözaltına aldı

Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Katanna beldesinde Filistinli bir gencin dün akşam işgal güçlerince yaralandığı ve gözaltına alındığı, işgal askerlerinin el-İseviyye beldesinde de bir çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Katanna beldesinin Ummu’l-Lahm bölgesinde ırkçı ayrım duvarındaki kapının yakınlarında bulunan işgal askerleri 20 yaşındaki Yakub Muhammed el-Fakih isimli gence ateş açtı.

Filistinli gencin açılan ateş sonucu ayağından yaralandığı, bir süre yerde yattığı ve kan kaybettiği, daha sonra işgal güçlerince gözaltına alındığı belirtildi.

Bu arada, işgal güçlerinin dün akşam Kudüs’e bağlı el-İseviyye beldesine baskın düzenlediği ve bir çocuğu gözaltına aldığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin el-İseviyye beldesi Ubeyd Mahallesi sakinlerinden 14 yaşındaki Rıza Muhammed İsa Ubeyd’i gözaltına aldığını söyledi.

Kaynaklar, işgal askerlerinin el-İseviyye beldesine düzenledikleri baskın sırasında sokak aralarına ses bombası attıklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.