FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri Me’menullah mezarlığını tahrip etti

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, bu sabah işgal belediyesine ait buldozerlerin işgal altındaki Kudüs’te Me’menullah Mezarlığı’nda 15 kabri daha yıktığını bildirdi.

Yıkım işleminin Siyonistlerin Kudüs’ü tamamen Yahudileştirme ve kentteki Arap ve İslami olan her şeyi ortadan kaldırma planları çerçevesinde gerçekleştiğine işaret eden El-Aksa Müessesesi, Siyonistlerin ihlalinin El-Aksa Müessesesi ile Me’menullah Mezarlığı Vakfı mütevelli heyetinin işbirliğiyle mezarlıkta bakım ve onarım işlerinin yapılmasının ardından geldiği belirtildi.

Siyonistlerin bu çirkin ihlalini kınayan El-Aksa Müessesesi, yıkılan kabirlerin onarılması ve Me’menullah Mezarlığı’nın korunması işine devam edeceğini açıkladı.

El-Aksa Müessesesi’nden yapılan açıklamada, “Mezarlarımıza ve ölülerimize karşı dini ve şer’i görevimiz neyi yapmamızı gerektiriyorsa onu yapacağız” ifadesine yer verildi.

Me’menullah Mezarlığı’nın Siyonistlerin sık sık saldırısına uğraması üzerine El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi ile Me’menullah Mezarlığı Vakfı mütevelli heyeti mezarlığın geri kalan bölümünde bakım ve onarım başlatmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.