FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Mescid-i Aksa Bekçilerine ve Görevlilerine Saldırdı

İşgal güçleri bugün (5 Ocak Salı) öğle saatlerinde Mescid-i Aksa bekçileri başkanı ile bir grup görevli ve bekçiye El-Kıbli Mescidi önünde Filistinli gençlerin gözaltına alınmasına ve üzerlerinin aranmasına itiraz ettikleri için saldırdı.

Mescid-i Aksa Müdürü Şeyh Ömer El-Kisvani, işgal güçleri özel kuvvetlerinin Filistinli altı genci El-Kıbli Mescidi önünde durdurarak üzerlerini aramak istediğini fakat Mescid-i Aksa bekçilerinin ve görevlilerinin buna karşı çıktığını söyledi.

El-Kisvani, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa bekçileri başkanı Abdullah Ebu Talib’i iteklediğini ve bir grup görevliyle birlikte durdurarak kimliklerini istediğini, fakat kendisinin devreye girerek serbest bıraktırdığını açıkladı.

Ömer El-Kisvani, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa görevlilerine saldırısını kınayarak, özel kuvvetlerin Mescid-i Aksa’dan çıkarılmasını istedi.

Söz konusu güçlerin Mescid-i Aksa’da problem çıkarmak için bulunduğunu söyleyen El-Kisvani, Mescid-i Aksa’nın silahlı işgal askerlerinin bulunacağı bir yer olmadığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.