FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal güçleri Mescid-i Aksa’yı kapattı

Siyonist işgal güçleri Kudüs’ü askeri kışlaya dönüştürerek, Mescid-i Aksâ’ya giden tüm yolları kapattı ve hiçbir Filistinlinin sabah namazını Mescid-i Aksâ’da kılmasına izin vermedi.

İşgal güçleri ayrıca Mescid-i Aksâ’nın içerisinde nöbet tutan onlarca Filistinliden de teslim olmalarını istedi.

İşgal güçlerinin 4 Filistinliyi tutukladığı ve tutuklananlar arasında Filistin Yönetimi’nin Kudüs dosyası eski sorumlusu Hatim Abdulkadir’in de olduğu, El-Aksâ Müdürü ve Vakıflar Müdürü’nün Mescid-i Aksâ’ya girmesini engellediği bildirildi.

El-Cezire muhabirinin bildirdiğine göre işgal güçleri dün akşam saat 22:00’den itibaren Mescid-i Aksâ’ya giden tüm yolları Filistinilere kapattı.

Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksâ’yı basmasından korkan onlarca Filistinlinin ise dün akşam yatsı namazından sonra evlerine gitmeyerek Mescid-i Aksâ’da nöbet tuttuğu, El-Mağaribe Kapısı yakınlarında toplanan fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksâ’ya gruplar halinde girme hazırlığı yaptığı kaydedildi.

Filistin Başkadısı Teysir Et-Temimi, dün (3 Ekim Cumartesi) basına yaptığı açıklamada, fanatik Yahudilerin Kudüs yakınlarındaki Yahudi yerleşkelerinden gelerek Mescid-i Aksâ’ya baskın için toplandıklarına dikkat çekmişti.

Geçen hafta Pazar günü bir grup fanatik Yahudi, Siyonist işgal güçlerinin de desteğiyle Mescid-i Aksâ’ya girme girişiminde bulunmuş fakat cemaatin direnişi karşısında geri çekilmek zorunda kalmış ve baskın girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.