HaberlerİranOrtadoğu

İşgal Güçleri Nablus’un Güneyinde Benzincinin Güvenlik Kameralarına El Koydu

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin bugün (17 Ocak Çarşamba) öğleden sonra Nablus’un güneyindeki Cemain beldesinde yer alan El-Havaca benzin istasyonundaki güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğunu belirtti.

Görgü tanıklarının bildirdiğine göre işgal güçleri beldeye sürpriz bir şekilde baskın düzenledi ve işgal askerleri benzin istasyonundaki kameraları sökmeye başladı.

Bir hafta önce Nablus yakınlarında bir yerleşimcinin öldürülmesinden bu yana işgal güçleri eylemcileri yakalamak amacıyla Nablus ve Cenin’de birçok bölgede aynı şekilde güvenlik kameralarına el koydu.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kenti hizasında yer alan Yahudi yerleşkesi yakınlarında 9 Ocak’ta gerçekleştirilen ateş açma eyleminde bir Siyonist hayatını kaybetti.

İşgalcilere ait “Kanal 12” televizyonu, içinde Yahudi yerleşimcilerin bulunduğu aracın yanından geçen bir diğer araçtan ateş açıldığını ve yerleşimcilerden yaralananlar olduğunu, eylemcilerin olay yerinden kaçmayı başardığını söyledi.

Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdiği ateş açma eyleminde ölen işgalcinin bölgedeki arazilerin çoğunu ele geçiren Yahudi yerleşimci lideri Moshe Zar’ın oğlu 35 yaşındaki Haham Raziel Shevach olduğu kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.