FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Özellikle Çocukları ve Sağlık Ekiplerini Hedef Alıyor

Siyonist işgal güçlerinin dün akşam Gazze sınırında yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde hizmet için sınır bölgesinde bulunan sağlık ekiplerinin bulunduğu noktalara yoğun gaz bombaları atması yüzünden onlarca sağlık çalışanının yaralandığı belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği haberde, işgal güçlerinin Gazze’nin doğusunda, Han Yunus ve Rafah bölgelerinde bulunan sağlık ve ilk yardım ekiplerinin bulundukları noktalara yoğun bir şekilde gaz bombası attığını ifade etti.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü de yaptığı açıklamada işgal güçlerinin sağlık noktalarına gaz bombalarıyla saldırması yüzünden onlarca kişinin boğulma tehlikesi geçirdiğini söyledi.

Bakanlık sözcüsü yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin sağlık noktalarına saldırması yüzünden ekiplerin yaralılara müdahale etmede zorluk çektiğine dikkat çekerek, bununla yetinmeyen işgal güçlerinin Han Yunus ve Gazze’nin doğusunda ambulansları da hedef aldığını kaydetti.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü açıklamasında ayrıca, işgal güçlerinin son günlerde çocuklara yönelik saldırılarını da artırdığını hatırlatarak, çocuklar arasında çok sayıda yaralan olduğuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.